Gmina Łęczna otrzyma dofinansowanie na basen

16-08-2019, 07:30

Wniosek Gminy Łęczna o dofinansowanie przebudowy basenu, jako jeden z 25 w Polsce otrzyma dofinansowanie. Ponad 700 wniosków z całego kraju nie załapało się na ministerialne pieniądze. Nasze miasto otrzyma 758 260 zł, co stanowi połowę kosztów netto przebudowy. Pozostała część pochodzi z budżetu gminy.

Ponad 40 letni basen wybudowany w oparciu o technologię rodem z lat 70 tych ubiegłego wieku pilnie potrzebował remontu. Ostatecznie w marcu ubiegłego roku łęczyński SANEPID zlecił wyłączenie z użytkowania nieckę basenowa i natryski. Okazało się, że woda nie spełnia wymagań jakościowych. Dodatkowo funkcjonowanie basenu wiązało się z dużymi stratami wody.

Prace związane z modernizacją basenu rozpoczęły się w październiku i trwały do maja. Były prowadzone równoległe przez dwie ekipy. W tym czasie rozbudowano szatnię i zainstalowano nowe wyposażenie. Zaplecze basenu otrzymało nowe instalacje wodno-kanalizacyjne oraz system wentylacji.

Najważniejsze prace polegały na modernizacji niecki basenu i zainstalowaniu urządzeń do uzdatniania wody. W hali basenu wykonano nowe okładziny podłogi i ścian. Po modernizacji niecka basenu jest podświetlana systemem reflektorów. Przyznane dofinansowanie pochodzi z programu Sportowa Polska - rozwój lokalnej infrastruktury sportowej.

Warto wspomnieć, że w ramach projektu termomodernizacji szkoły wymieniono wszystkie okna w basenie oraz zainstalowano system wentylacji hali basenowej oraz nowe energooszczędne oświetlenie. W chwili obecnej kończone są prace przy docieplaniu elewacji.

Basen w Łęcznej został udostępniony mieszkańcom Łęcznej w sierpniu.

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza