Folwark po wakacjach

25-09-2018, 10:45

Po wakacjach przyszedł czas na wstępne podsumowanie postępu robót przy rewitalizacji zabudowań folwarcznych w Podzamczu. Prace weszły w decydująca fazę. Postępy widać w zabezpieczonych ruinach oraz w otoczeniu.

W stajni i budynku gospodarczym zabezpieczono ściany i wykonano już ścieżki z cegły klinkierowej. W budynku dawnej obory do wykonania została pergola oraz ścieżka dla zwiedzających.

Wieża została otoczona rusztowaniami niezbędnymi do robót przy uzupełnianiu tynków, modernizacji dachu, czy montażu galerii widokowej. Pierwsze jej elementy są już na placu budowy. Jeżeli chodzi o prace wewnątrz wieży to informujemy, że zakończył się już montaż schodów. W następnych dniach zostaną rozebrane i oddane do ocynkowania. Na wymianę czekają wyeksploatowane elementy więźby dachowej. Wieża otrzyma także nowe pokrycie dachu z blachy powlekanej w kolorze grafitowym.

Prace zieleniarskie są zaawansowane w 80 procentach. Do wykonania pozostał jeszcze trawnik przed zabudowaniami folwarku oraz nasadzenia wewnątrz zabezpieczonych ruin. W najbliższym czasie rozpocznie się także montaż iluminacji obiektów. Oświetlenie parkowe jest już gotowe.

 Projekt pn. „Ochrona zasobów dziedzictwa kulturowego na terenie zespołu dworsko-parkowego Podzamcze”, jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, budżetu państwa i środków własnych Gminy Łęczna.

 

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza