Noc w bibliotece

14-06-2018, 12:16

Oddział dla Dzieci Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej przy ul. Bożnicznej 21, po raz pierwszy włączył się w obchody ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”.

"Noc Bibliotek" to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

W akcji Noc Bibliotek 2018 wzięły udział 1874 biblioteki! Hasło tegorocznej akcji  "RzeczpospoCzyta" nawiązywało do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W dniu 8 czerwca w Oddziale dla Dzieci było gwarno i wesoło, wszystko za sprawą imprezy pn. „W Brzechwolandii”, która została zorganizowana z okazji Nocy Bibliotek 2018.  Na początku spotkania dyrektor Danuta Panas powitała  wszystkich uczestników „Nocy w Bibliotece” życząc im dobrej zabawy. Motywem przewodnim imprezy były postaci z twórczości Jana Brzechwy, który jest uważany za „poetę dziecięcej radości”. Faktycznie, radości tego wieczoru nie brakowało, było dużo zabawy  i śmiechu. Uczestnicy wspólnie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem „Brzechwolandia” oraz rywalizowali między sobą w turnieju czytelniczym „Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?”.  

Dzieci miały okazję sprawdzić swój refleks, uczestnicząc w zabawie Bingo z postaciami z utworów Brzechwy oraz sprawność, skacząc po macie z kolorowymi stopami.  Był też czas na zabawy ruchowo-muzyczne jak również zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy mieli za zadanie pokolorować „matematyczną  kaczkę-dziwaczkę”. Na zakończenie imprezy wszyscy otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy, które wręczyła dyrektor biblioteki. Cieszymy się, że dzieci uwielbiają takie nowe inicjatywy i bardzo chętnie biorą w nich udział.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza