Łęczyński Odyniec Kultury za rok 2017 przyznany

17-05-2018, 13:10

Nagroda Burmistrza Łęcznej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury „Łęczyński Odyniec Kultury” została przyznana panu Mirosławowi Kozerze w dziedzinie muzyki.

Pan Mirosław Kozera jest człowiekiem, którego praca zawodowa jest powołaniem ściśle związanym z jego społeczną, artystyczną działalnością w dziedzinie muzyki. Jest to postać wybitnie wyróżniającą się w muzycznej działalności związanej ze społecznością lokalną. Mirosław Kozera od momentu podjęcia pracy w 1996 r. zawodowo związany jest z łęczyńską oświatą. Z racji wykonywanego zawodu na co dzień pracuje z młodzieżą rozbudzając ich zainteresowania i talenty muzyczne. Postać pana Mirosława Kozery jest powszechnie znana w środowisku łęczyńskim jako animatora kultury muzycznej wśród młodzieży. Łącząc cechy pedagoga, psychologa i artysty potrafi pracować z dziećmi i młodzieżą na wszystkich etapach edukacyjnych, zapewniając im kontakt z „żywą muzyką”. Swoje kompetencje instruktorskie wykorzystuje ucząc młodzież śpiewu, gry na instrumentach klawiszowych, perkusyjnych i strunowych. Zespoły instrumentalne pod kierunkiem pana Mirosława Kozery akompaniują solistom i zespołom wokalnym tworząc oprawę muzyczną różnorodnych uroczystości i imprez kulturalno-rozrywkowych w szkole i w środowisku lokalnym.

Dla wielu młodych wychowanków pana Mirosława Kozery muzyka stała się dziedziną dalszego rozwoju i kształcenia, a niejednokrotnie sposobem na życie. W swoim dorosłym życiu jego podopieczni zajmują się muzyką; tworzą projekty z nią związane, podejmują studia na kierunkach muzycznych, przejawiają aktywność w różnych sferach muzyki od klasycznej, jazzowej do tanecznej, jak np. zespoły „The Ravel”, „Defis”, „Nipper”. Aktywna działalność artystyczna pana Mirosława Kozery znacznie wykracza poza jego obowiązki zawodowe i jest także efektem jego społecznej pracy z młodzieżą.   
         
O przyznanie nagrody panu Mirosławowi Kozerze wnioskowała Szkoła Podstawowa nr 2. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się dnia 01.06.2018 r. o godz. 19:00 w Centrum Kultury w Łęcznej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pliki do pobrania

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza