Rozpoczynamy kolejne nasadzenia zieleni w Łęcznej

30-10-2017, 09:18

  W październiku ruszyły nasadzenia przy ul. Marszałka Piłsudskiego jednej z głównych w mieście. Rozpoczęły się już prace przygotowawcze: usuwanie darni, wybieranie nadmiaru ziemi z  kwater w których będą wykonane nowe nasadzenia, frezowanie pni, użyźnienie gruntu.

  Następnie posadzone zostaną krzewy i drzewa tj.: tawuły japońskie odm. Goldflame i Little Princess, berberys Thunberga, sosna kosodrzewina oraz kuliste klony. Te ostatnie pojawią się w sposób nieregularny, co wynika z infrastruktury podziemnej tj. sieci mediów przebiegającej w różnej konfiguracji pod powierzchnią terenu. Łącznie posadzimy ponad 1800 sztuk roślin! Całość kwater zostanie wyściółkowana agrotkaniną i wysypana kamieniem.

  Dzięki środkom finansowym pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w tym roku nasadzenia zrealizujemy na odcinku od skrzyżowania z ul. Górniczą i ul. Targową do wysokości budynku dawnego Gimnazjum Nr 1. Pozostałą część ulicy planujemy obsadzić w przyszłym roku. 

  To nie wszystko. Sukcesywnie powiększamy naszą aleję grabową. Wzdłuż ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego mamy już posadzonych ponad 20 drzew. W tym roku posadziliśmy kolejnych 30 sztuk. Wybraliśmy ten gatunek, ze względu na fakt, że rzadko występuje na naszym terenie i jesienią pięknie przebarwia się na złoty kolor, a jego liście utrzymują się dość długo na drzewie. Sadzone drzewa są formami kolumnowymi, co ułatwi utrzymanie czystości i wykonywanie prac pielęgnacyjnych drzewostanu znajdującego się w pasie drogowym. Nowe nasadzenia wykonano także m.in. przy ul. Księżycowej, ul. Przemysłowej i ul. Szkolnej.

Galeria zdjęć z prowadzonych nasadzeń przy ul. Piłsudskiego.

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza