IV edycja Miejskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych "Trzeźwo - Zdrowo - Na Sportowo"

16-11-2006, 07:42

IV edycja Miejskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych pod hasłem "Trzeźwo - Zdrowo - Na Sportowo" została zainaugurowana w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej. Wzięli w niej udział uczniowie Szkół Podstawowych nr 2 i nr 4 w Łęcznej tworzących 27 zgłoszonych do rozgrywek drużyn (14 pierwszoligowych i 13 drugoligowych).
Swoją obecnością zaszczycił wszystkich pomysłodawca ligi i główny sponsor nagród pan Teodor Kosiarski - Burmistrz Łęcznej, pan Tadeusz Białek - Przewodniczący Rady Miejskiej, pan Andrzej Grzesiuk - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1, pan Roman Medyński - Przewodniczący Rady Osiedla Samsonowicza, pan Jacek Grzegorczyk - sędzia ligowy i prelegent spotkania inauguracyjnego, oraz koordynator i sędzia ligi - pani Alicja Majewska.
Zawodnicy a także przybyli goście wysłuchali przygotowanej przez pana Jacka Grzegorczyka prelekcji o szkodliwym wpływie alkoholu na organizm człowieka oraz o uzależnieniach od innych środków i komputera. Po prelekcji każda drużyna miała za zadanie rozwiązać konkursowy test sprawdzający poziom wiedzy o zagrożeniach wynikających z uzależnień. Tradycyjnie odbył się konkurs na okrzyk i hasło związane z hasłem ligi oraz wernisaż prac plastycznych, wykonanych przez zgłoszone drużyny, a będące wpisowym uczestników do rozgrywek ligowych, tematycznie związanych z hasłem ligowym. Drużyny zmierzyły się również z graficznym przedstawieniem szkodliwego wpływu uzależnień na organizm ludzki, w tym zadaniu młodym piłkarzom pomagali zarówno przybyli goście jak bardzo nieliczna grupa rodziców. Inauguracja zakończyła się losowaniem drużyn i ustaleniem meczów pierwszej kolejki obu lig.

Mecze ligowe rozgrywane są w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej, ul. Szkolna 3, w soboty i niedziele. Serdecznie zapraszamy zwolenników kulturalnego kibicowania oraz rodziców grających uczniów.

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza